Zpět do obchodu

Registrace

Jak pěstovat CUKETY?

Cukety patří k českému létu. S PiLNÝM TRUHLÍKEM si je můžete vypěstovat sami doma. Opět jako u dýní, melounů, lilků a okurek je třeba počkat, dokud teplota venku není stále nad nulou. Pro cukety doporučujeme opět větší varianty našich truhlíků - Berberis UNO a DUO nebo Bergamot L, XL a XXL. Pokud máte možnost, volte spíše odrůdy menšího vzrůstu. Na balkón je vhodná třeba odrůda Trend F1, která nepotřebuje opylení. Cukety na rozdíl od rajčat nebo okurek nevyžadují žádnou podpěru. Pokud máte balkón nebo terasu na jižní, či jihozápadní stranu, cuket se vůbec nemusíte bát. Potřebují alespoň 6 hodin slunečního světla.  

Lepší je sklízet cuketky menších velikostí, rostlina bude poté plodit až do prvních mrazíků.  Náš tip je sklízet květy cuket, které je možné využít do pokrmů jako nadívané či smažené, inspirací najdete určitě mnoho na internetu. Zároveň tak využijete přebytečné květy, které byste museli jinak po redukci vyhodit. 

 Škůdci a choroby

Většině škůdců i chorob předejdete už jen tím, že budete pěstovat v PiLNÉM TRUHLÍKU. Pozor si tak dejte hlavně na mšice a molice. Nezapomeňte dostatečně hnojit, to také velmi pomůže. Ideální je hnojivo pro plodovou zeleninu - naše Hnojivo na rajčata, papriky a lilky.