Zpět do obchodu

Registrace

Pesticidy nechceme

Že pesticidy mají negativní dopady na životní prostředí a lidské zdraví se již nějaký čas ví. Světově na následky přímé otravy pesticidy ročně zemře až 200 tisíc lidí. Výrobci pesticidů nejčastěji argumentují tím, že bez chemických postřiků nelze nasytit všechny obyvatele planety, ale pravdou je, že jim jde především o zisk.

Věděli jste, že nejvíce pesticidů v sobě mají jahody a špenát ze supermarketů? Krásná jablka jako přes kopírák a mrkev jedna jako druhá... Najdeme je téměř všude a jedna z cest, jak se jim vyhnout, je buďto nakupovat v BIO kvalitě anebo mít vlastní zahradu a pěstovat si přesně podle sebe. Jen na vlastní zahradě si můžete ovlivnit kvalitu půdy (pokud tedy nemáte zahradu mezi poli) a vybrat si takové hnojivo, které neublíží vám, dětem a v neposlední řadě široké škále opylovačů včetně včel, bez kterých by lidstvo vymřelo.

Proto naším zákazníkům doporučujeme, aby používali přírodní hnojiva, která jsou šetrná k životnímu prostředí i k nám samotným. 

Přírodní hnojiva přináší možnost pěstování rostlin bez chemie - nejen na zahrádkách, ale i v našich domovech. Umožňuje všem pěstování BIO ovoce, BIO zeleniny nebo zdravých a voňavých bylinek. Návrat k přírodě je návrat k naší přirozenosti.

Důležité je také naučit se s úrodou hospodařit, stejně tak jako to uměli naše babičky. Ne každý má to štěstí, že má zahradu a sklep, ale když už to někdo má, měl by to vše umět využít. Ale o tom třeba zase příště... :-)