Zpět do obchodu

Registrace

Jak na KEDLUBNY?

Kedlubny patří mezi rané plodiny a jsou tedy jednou z prvních zelenin, kterou si můžete zasadit čí zasít a sklízet. Bez problémů se urodí na vašem balkoně v PiLNÉM TRUHLÍKU. Nejranější druhy mají vegetační dobu necelé dva měsíce, takže sklízet můžeme jako předplodinu ještě na jaře! 

Mají rády prohnojenou půdu, ale přihnojování během vegetace není nutné. Důležitá věc je prostor - kedlubna by kolem sebe měla mít alespoň 25 cm. Proto doporučujeme PiLNÉ TRUHLÍKY větších velikostí - Berberis XL UNO a XL DUO, Bergamot L, XL a XXL.

Aby byla kedlubna dobrá a šťavnatá, musí růst poměrně rychle. Proto bychom se měli vyvarovat velmi nízkých teplot na počátku pěstování a velmi vysokých na konci. Další podmínka bránící nechtěnému zdřevnatění je vyrovnaný vláhový režim - samozavlažovací truhlík je pro ně tedy ideální.

Pro někoho je možná překvapivý fakt, že pro kedlubny je důležitá hloubka zasazení. Pokud sázíte předpěstované sazenice, tak na rozdíl třeba od rajčat není žádoucí je sázet hlouběji než při předpěstování.