Zpět do obchodu

Registrace

Jak pěstovat BYLINKY?

PiLNÝ TRUHLÍK vám v pohodlí domova zaručí přísun čerstvých voňavých bylinek po celý rok. Nabízí se využití některých truhlíků ze SLIM kategorie - Berberis SLIM M, L, XL a Bergamot SLIM M, L a XL. a umístění na parapet. Některé bylinky jsou větší a rozměry spíše připomínají keř, třeba rozmarýn, tymián, šalvěj a oregano. Choulostivější, především pokud jsou vystaveny vysokým teplotám, jsou kopr, petržel, koriandr a pažitka. Pokud budete v PiLNÉM TRUHLÍKU pěstovat levanduli nebo mátu, ubráníte se alespoň jejich nechtěné invazi do zahrady. Bylinky plodí tak dlouho, dokud je prořezáváte. Můžete také zkusit pěstovat bylinky s hlavními plodinami, třeba bazalka se výborně hodí k rajčeti, a to nejen na talíři. Hodí se i k paprikám, okurkám či cuketám, měsíček podporuje rajčata a salát. Pokud si chcete do jednoho PiLNÉHO TRUHLÍKU zasadit více druhů bylinek, hodí se k sobě tymián, šalvěj, rozmarýn, estragon a bazalka. Do jiného truhlíku zase petržel, pažitka, kopr, koriandr, libeček a máta.

Můžete je používat čerstvé, nebo je usušit. Pro začátek si zvolte méně náročné bylinky, doporučujeme například pažitku, petržel, bazalku či majoránku. Polostín zvládá např. pažitka, bazalka, máta a meduňka.

Škůdci a choroby

Škůdci a choroby se většinou bylinkám vyhýbají pro jejich výrazné aroma, výjimkou jsou samozřejmě mšice. Použití chemie je zde z pochopitelných důvodů zapovězeno, vhodné je využití insekticidů na přírodní bázi. Bylinky není nutné hnojit.