Zpět do obchodu

Registrace

Jak na pěstování CIBULE?

Cibule má ráda přímé slunce a dostatečně zavlaženou půdu - opět ideální plodina pro PiLNÝ TRUHLÍK. Dostatečný pohyb vzduchu pomáhá předejít onemocnění listů. Pokud tedy máte možnost, PiLNÝ TRUHLÍK umístěte na balkón či na terasu. Sazečky dávejte vždy asi 10 cm od sebe.

Cibule sazečka/bajkalská se dá sklízet i pro nať, kterou můžete využívat do polévek, do salátů nebo jen na chléb s máslem. Cibuli z podzimního výsevu sklízíme většinou jako mladou cibulku s natí už na jaře, cibuli pěstovanou ze sazečky sklízíme většinou v červenci a není moc vhodné ji skladovat, pokud zaséváme napřímo na jaře, sklízíme až v druhé půlce léta, někdy až v září

Škůdci a choroby

Proti chorobám a škůdcům, které nejčastěji napadají cibuli ji uchráníme hlavně tím, že zasadíme do kvalitního substrátu a že cibulky před sázením namoříme. Pak už nám zbydou jen mšice a před těmi je opět ideální se chránit kvalitním přírodním postřikem. 

Cibuli můžete do jednoho truhlíku dát s mrkví, petrželí, salátem, kedlubnou, rajčaty nebo okurkami, vždy ale berte v úvahu velikost plodin a truhlíku!