Zpět do obchodu

Registrace

CO JE TO PiLNÝ TRUHLÍK?

PiLNÝ TRUHLÍK je vlastně velká krabice plná skvělých věcí, díky kterým si během několika minut vytvoříte na vašem balkoně (nebo kdekoliv jinde) samozavlažovací truhlík připravený IHNED k pěstování oblíbené zeleniny (nebo čehokoliv jiného). Nemusíte obíhat několik obchodů, abyste koupili vše, co k bohaté domácí úrodě potřebujete. 

 Náš truhlík je plný....

... protože součástí krabice je úplně vše, co potřebujete k pěstování. Kromě samozavlažovacího truhlíku v ní najdete prémiový prohnojený bezplevelný substrát a hnojivo podle vlastního výběru a přesně v množství, které bude potřeba na jednu pěstební sezónu. Krabice obsahuje: 

  • samozavlažovací truhlík dle výběru 
  • prémiový prohnojený bezplevelný substrát pro jednu pěstební sezonu
  • hnojivo dle výběru pro jednu sezonu
  • pracovní rukavice
  • zakrývací textilii proto mrazíkům, která slouží také jako pracovní podložka při plnění truhlíku substrátem 
  • volitelně oporu rostlin (například pro rajčata)
  • volitelně pěstební poklop fungující jako pařník (pouze některé typy)
    .... ale také plný pilný

... protože umožňuje sklízet několikrát do roka i bez vlastní zahrádky. Brzy na jaře můžete začít ředkvičkami nebo listovými saláty, v hlavní sezoně si pochutnat na domácích rajčatech a podzim si užít opět s baby špenátem nebo ředkvičkami.

Pěstební poklop (varianta Berberis UNO/DUO) během chvilky udělá z truhlíku pařník, takže úrodu můžete venku otužovat již od časného jara. 

Výhody pilného truhlíku

 samozavlažování znamená volnost

Půda v truhlíku vysychá rychleji než na záhoně. Jenže díky samozavlažovacímu systému a dostatečné zásobárně vody je frekvence zalévání cca 1x za týden (záleží na rostlině, teplotě i truhlíku). 

 Vše pod kontrolou a při ruce

Pěstujete na zahradě třeba mátu? Tento invazivní druh byliny má tendenci se díky oddenkům nekontrolovaně šířit i tam, kde ho mít nechcete. V PiLNÉM TRUHLÍKU ji máte pod kontrolou a zbytek zahrady před ní bude v bezpečí. Truhlíky jsou vhodné i pro další bylinkypažitku, bazalku, tymián, rozmarýn.

A vše můžete mít při ruce třeba na parapetu, takže bylinky budete určitě využívat v kuchyni mnohem častěji, něž když jste pro ně museli běhat na zahrádku nebo dokonce do obchodu. 

Spousta rostlin, jako jsou třeba rajčata, papriky i jahody, je náchylná na zalévání na listy. Systém samozavlažování je pro ně ideální řešení. Díky systému zásobník vody - knot si rostlina kořenovým systémem bere jen tolik, kolik právě potřebuje. Díky hladinoměru dokonce i uhlídáte správný čas na další zálivky. 

 Široký výběr

PiLNÝ truhlík nabízíme v mnoha velikostech. Všechny druhy pracují na principu samozavlažování a většina z nich má hladinoměr pro snazší kontrolu stavu vody v zásobníku. Velikost vždy vybírejte dle druhu zeleniny, který v nich chcete pěstovat. Pokud ještě přemýšlíte, co byste chtěli pěstovat, zde pro vás máme několik tipů na vhodné druhy plodin.

 Žádné zbytky

Truhlík dodáváme včetně substrátu a můžete si zvolit i hnojivo vhodné pro zamýšlenou plodinu. Vše je přesně v množství, které budete pro jednu pěstební sezónu a truhlík potřebovat. Nemusíte tedy řešit kolik čeho a kam se zbytky.

 Flexibilita 

Pokud se rostlině na daném místě nedaří, můžete ji přesunout jinam a bez přesazování.

 Úspora prostoru 

Naše truhlíky jsou jako dělané zejména pro ty z vás, kteří mají omezený prostorpěstování venku. Můžete si vypěstovat vlastní zeleninu i v malém bytě, dokonce i v bytě bez balkónu! Při pěstování na balkóně je výhodou truhlík vyrobený z lehkého plastu, který lze mimo hlavní sezónu lehce stohovat a uklidit, nebo přesunout domů a v pěstování pokračovat. 

 Bez chemie 

Víte,jaké půdě pěstujete, jaké hnojivo používáte a vše si můžete sami kontrolovat a ovlivňovat. 

 Snadná údržba 

Není třeba žádné pletí a díky samozavlažování stačí jen tu a tam doplnit vodu do zásobníku. A díky hladinoměru budete vědět, kdy.

 Škůdci a choroby 

Pěstování v truhlících je dobrou prevencí před spoustou škůdců a nemocí. A pokud by se přece jen nějaký problém objevil, ošetření napadené rostliny je mnohem jednodušší. Napadená rostlina se navíc dá od ostatních izolovat.  

 Estetika 

Naše truhlíky mohou být i krásným doplňkem vašeho bytu či terasy. Zvláště, budou-li plné zeleniny.

 Pro každého 

Pro nejoblíbenější druhy zeleniny jsme připravili přehledné návody na pěstování, takže zahradničení v našich truhlících bude hračka i pro úplné začátečníky.

 Rozmanitost

V truhlících můžete pěstovat mnoho plodin které můžete libovolně střídat, a to i během jednoho roku (systém předplodin, meziplodin a hlavních plodin)